ALDATILAN EŞ, EŞİNİN SEVGİLİSİNDEN MANEVİ TAZMİNAT İSTEYEMEZ.

Boşanma davalarının en önemli sebeplerinden biri eşlerin sadakat yükümlülüğünün ihlalidir. 2018 yılına kadar aldatılan eş, eşin sevgilisi olan üçüncü kişiden manevi tazminat talebinde bulunabilirken, 2018 tarihinde yayınlanan Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararı ile aldatılan eşin eşinin sevgilisinden manevi tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır.

24.pdfhttps://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181208-24.pdf

Boşanma davaları konusunda detaylı bilgi için AV. ESRA AKYILDIZ YAŞAR ile irtibat kurabilirsiniz.FAALİYET VERDİĞİMİZ BÖLGELER; SİLİVRİ AVUKAT, SİLİVRİ HUKUK BÜROSU, SİLİVRİ BOŞANMA AVUKATI, ÇORLU AVUKAT, ÇORLU HUKUK BÜROSU, İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI, İSTANBUL ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI, İSTANBUL ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI, MADDİ TAZMİNAT, MANEVİ TAZMİNAT, AİLE HUKUKUNA BAKAN AVUKATLAR, SİLİVRİ AVUKATLARI, BOŞANMA DAVASINA BAKAN AVUKATLAR,BOŞANMA AVUKATI,UZMAN BOŞANMA AVUKATI, BEYLİKDÜZÜ BOŞANMA AVUKATI, BÜYÜKÇEKMECE BOŞANMA AVUKATI, AVCILAR BOŞANMA AVUKATI OLARAK HİZMET VERMEKTEYİZ.
11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği Madde 9' da belirtilen, "Teknolojinin ve bilimin olanak tanıdığı her tür ortamda, avukatlık mesleğinin onur ve kurallarına, avukatlık ünvanının gerektirdiği saygı ve güvene, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen "Avukatlık Meslek Kuralları"na aykırı olmayacak şekilde kendisini ifade etme hakkına sahiptir." ilkesine dayanılarak hazırlanmıştır.